Ing. Gabriela Maršálková

Ing. Gabriela Maršálková

vedoucí obchodního oddělení

V Gabče MSU našla kromě skvělé obchodní manažerky, která si dokáže poradit s každou nabídkou, také srdcaře, který na sobě neustále pracuje a díky své spolehlivosti je pro firmu oporou ve stresovém prostředí obchodu. Svou pílí a tahem na branku dokáže být inspirací pro nejednoho kolegu, a i proto se logicky po několika letech posunula na vedoucí pozici. A i tuhle svou roli zvládá způsobem sobě vlastním, tedy stoprocentně poctivě a s plným nasazením.

Vzdělání
SPŠ Hodonín a poté Fakulta stavební VUT v Brně – obor pozemní stavby.

Motto
Odhodlání je to, čemu líní lidé říkají posedlost.

Ve firmě
Od roku 2017.

Jaká byla Vaše cesta, než jste začala pracovat v MSU?
Mé pracovní začátky jsou spjaté s rakouskou stavební společností PORR a.s., kde jsem hned po skončení VŠ začala pracovat jako přípravář staveb, přímo na stavbě „v terénu“. Žádná teplá a čistá kancelář, ale přímý, každodenní pohled na „živou stavbu“ z okna stavební buňky. Následně jsem si několik let vyzkoušela, jaké to je být součástí velkého korporátu ryze české stavební společnosti Unistav a.s. Poté mé profesní kroky směřovaly do malé rodinné stavební firmy, kde jsem po čtyřech letech cítila, že je mi prostředí firmy malé. Nemám se kam dále posunout, že mě už práce nedělá šťastnou a potřebuji změnu.

Co Vás přivedlo do MSU?

V podstatě náhoda, i když jsem přesvědčena, že náhody neexistují. Práci v MSU jsem si nenašla, ale MSU si našla mne. Ocitla jsem se na životní křižovatce a nedokázala se rozhodnout, kterou změnu učinit první, zda tu v profesním životě nebo v osobním. Pak přišel pouhý telefonát, který mě zastihl ne zrovna v ideálním prostředí na pohovor, při nakupování, během něhož jsem absolvovala rychlý pohovor s personální agenturou. Dlouho se pak nikdo neozval, tak jsem to hodila za hlavu a zapomněla na to. Po nějakém čase mě kontaktoval inženýr Pala s pozvánkou na pohovor. Jsem Váha a mám v povaze o některých věcech přemýšlet déle než většina smrtelníků, ale po pohovoru jsem hned věděla, že v MSU chci pracovat.

Jak vypadá váš běžný pracovní den?
Pracovní den začínám kávou, při jejím upíjení stihnu vyřídit emaily, projít a zkontrolovat weby s nově vypsanými soutěžemi. Pokud mám na daný den stanovený termín odevzdání nabídky tak musím provést finální kontrolu, zkompletovat ji a odeslat. V jiném případě pokračuji na rozpracovaném tendru, rozesílám poptávky nebo kalkuluji cenu pro daný obchodní případ.
Ke každodenní činnosti patří také rozdělování odměn v podobě nových soutěží jednotlivým obchodním manažerům, rychlé konzultace s nimi a krátké operativní porady. Má práce není jen sezení v teplé kanceláři a kalkulování cen do výkazů výměr, ale patří k ní také občasné prohlídky staveb nebo odevzdání cenové nabídky v listinné podobě.

Co děláte ráda, když zrovna nepracujete?
Veškerý volný čas se snažím využít aktivitami, které mě baví a obohacují můj život o nové zážitky. Zejména se jedná o cestování, turistika – mou srdeční záležitostí jsou hory, hlavně Vysoké Tatry, kam jezdím na každoroční letní aktivní dovolenou. Další z činností, při nichž dobiji baterky a vyčistím si hlavu je plavání, cyklistika, pilates a četba dobré knihy.

Co se Vám na Vaší práci u MSU líbí?
Různorodost a to, že pracuji pro firmu a nestydím se říci nahlas, kdo je můj zaměstnavatel.

Co byste vzkázala novým uchazečům?
Stereotyp nebo nuda v MSU nehrozí. Ať jsi jakkoliv „jiný“ nebo vybočuješ z řady, k nám do party zapadneš, protože všichni tady máme nějakou svou „úchylku.“

Když byste popsala svoji práci třemi slovy, která by to byla?
Termíny, soutěživost a radost z vítězství.

Chceš k nám?

Napište nám nebo zavolejte, ozveme se co nejdříve.

737 375 394

msu@msu.cz

www.MSU.cz