Ing. Karel Šolc

Ing. Karel Šolc

stavbyvedoucí

Karel ušel v MSU cestu od nesmělého absolventa po sebevědomého stavaře, který se nebojí zodpovědnosti a ihned, jak to bylo možné, si dodělal autorizaci. Snaží se dále vzdělávat absolvováním dalších školení a kurzů. Občas mu díky rozvážnosti a přemýšlivosti utečou trochu termíny, ale protože má vztahy s investorem v pořádku, dokáže to pak na konci vždy nějak vysvětlit. Tenhle stavař s pevnými nervy je tím, kdo společně se Zdeňkem Zedníkem dostává nevděčné úkoly na různých drobných investicích na nemovitostech firmy.

Vzdělání
Gymnázium v Bruntále a následně Vysoké učení technické v Brně - Fakulta stavební. Nyní je autorizovaným inženýrem.

Motto
Nedělat kompromisy a být příčinou.

Ve firmě
Od roku 2017.

Jaká byla Vaše cesta, než jste začal pracovat v MSU?
Dostudoval jsem vysokou školu a při hledání zaměstnání jsem narazil na MSU, kde jsme se dohodli a vzájemně se chtěli a od té doby jsem tady pořád rád.

Co Vás přivedlo do MSU?

Životní posun ze studenta na pracujícího.

Jak vypadá váš běžný pracovní den?
Od ranního rozdělení úkolů na stavbě, přes kontrolu provedení práce ze všech stran, tak administrativní a komunikativní činnosti a plánování vpřed někdy i v takovém zápalu, že zapomenu jít domů.

Co děláte rád, když zrovna nepracujete?
Trávím čas v přírodě, pěšky i na kole, na lyžích, v teréňáku…

Co se Vám na Vaší práci u MSU líbí?
Líbí se mi stavět, takže vše, co s tím souvisí. Rozmanitost, od malých akcí po ty velké či developerské projekty. Relativně malý tým, který dělá velké věci. Mám blízko k autům a obecně mechanizaci, takže i to, že u nás nejsou nějaké staré plečky. A navíc máme šéfy, kteří se o nás starají jako o vlastní.

Co byste vzkázal novým uchazečům?
Není to procházka růžovou zahradou a nikdo to za vás neudělá, ale ten výsledek za to stojí.

Když byste popsal svoji práci třemi slovy, která by to byla?
Neumím asi dát dohromady tři slova tak, aby dávala smysl. Použil bych zde myšlenku z příběhu o třech kamenících: stavím katedrálu…

Chceš k nám?

Napište nám nebo zavolejte, ozveme se co nejdříve.

737 375 394

msu@msu.cz

www.MSU.cz