Libor Lučan

Libor Lučan

vedoucí přípravy výroby

Tenhle bývalý juniorský reprezentant v běžeckém lyžování se našel v poctivé přípravě a dokáže si poradit nejen s milionovými tendry, technickými optimalizacemi, dotáhnout změnové listy i s nejzapeklitějšími investory, ale v MSU dohlíží a koordinuje práci celého oddělení přípravy. Kromě toho, jak sám občas říká, zastává pozici kotelníka a specialisty na úkoly vedení, které se prostě nedají dát nikomu jinému. I díky němu má MSU v pořádku rámcové smlouvy, dlouhodobé tendry a spolu s Gabčou tvoří širší vedení firmy.

Vzdělání
SOŠ a SOU Stavební a strojní v Jeseníku.

Motto
Dej tomu maximum a neboj se nechat zbytku volný průběh.

Ve firmě
Od roku 2018.

Jaká byla Vaše cesta, než jste začal pracovat v MSU?
Zřejmě mě vyrůstání v jesenických horách a moje sportovní minulost na slušné úrovni v době mého dospívání určila pro život v pohybu, a proto i moje profesní kariéra zahrnuje sbírání zkušeností v těch nejvýznamnějších stavebních firmách v ČR, než jsem našel správný směr ve správném týmu MSU.

Co Vás přivedlo do MSU?

Svět je malý a stavařský ještě menší, takže to byla především osoba ředitele Mariana Paly, kterého jsem znal už z dřívějších aktivit jak profesních, tak i z aktivit sportovních, kdy jsme dokázali po výletě na kole vypít nějaké to pivo, nebo si zahráli spolu squash.

Jak vypadá váš běžný pracovní den?
Většinou začíná kontrolou denního plánu a nastavení prioritních úkolů v přípravě realizace staveb mého týmu. Stejně tak se držím svého systému přípravy. Ovšem plán většinou nevydrží ani do prvního kafe, protože stavba, to je soubor vyřešených problémů. Takže opět jako ve sportu – závod s časem nebo aspoň dobrý trénink.

Co děláte rád, když zrovna nepracujete?
Překvapivě rád sportuju 😊 Dobíjím tím baterky, čistím hlavu. Miluju hory – pěšky, během, na běžkách, sjezdkách i na kole. S rodinou i přáteli.

Co se Vám na Vaší práci u MSU líbí?
Na přípravě mám rád tu hru čísel, každý tendr je menší či větší výzva pro obchodního ducha a i další zajištění stavby bývá občas správný adrenalin. Mimo to se mi líbí také potkávání a spolupráce s řadou zajímavých a inspirativních lidí ať už z řad mých kolegů, tak i zástupců objednatelů i našich dodavatelů.

Co byste vzkázal novým uchazečům?
Ty méně zkušené zvu do světa stavařiny, kde je každý den jiný stejně tak, jako každý projekt. Do firmy, kde se dají čerpat zkušenosti s přesahem různých pozic. Ty zkušené pak do týmu, který je postaven na odpovědnosti a profesionalitě přesně dle definic těchto pojmů, a kde je každý součástí rodiny MSU.

Když byste popsal svoji práci třemi slovy, která by to byla?
Zodpovědnost, komunikace, výsledek.

Chceš k nám?

Napište nám nebo zavolejte, ozveme se co nejdříve.

737 375 394

msu@msu.cz

www.MSU.cz