Ing. Marian Pala

Ing. Marian Pala, MBA

Ředitel společnosti - jednatel

Marian zastává funkci výkonného ředitele a zároveň je spolumajitelem společnosti. Vytvořit dobrý pracovní tým občas nestačí, proto je spojkou mezi stavbou, obchodem, investorem a marketingem a dohlíží na to, aby všechno klapalo. Mimo to v týmu zároveň vykonává funkci personalisty, marketingového kreativce, krotitele dravé zvěře a psychoterapeuta. Pokud se zrovna nenachází v práci, jde si zaběhat, zacvičit a na dovolené miluje volnost širého moře na jachtě.

Vzdělání
SPŠ stavební v Havířově a následně VUT Brno Fakulta Stavební, je autorizovaným inženýrem a manažerské dovednosti si doplnil na University of Applied Management.

Ve firmě
Od roku 2014.

Motto
Máte-li vše 100% pod kontrolou, nepostupujete dostatečně rychle vpřed.

Jaká byla Vaše cesta, než jste začal pracovat v MSU?
Když pominu nějaké brigády, opravdovým začátkem pro mě byla pozice mistra na středisku monolitických konstrukcí u brněnského Unistavu, kde jsem se postupně vypracoval až na hlavního stavbyvedoucího. Když mi došlo, že nejsem úplně korporátní typ, přesunul jsem se s jednou rok a půl trvající zastávkou u firmy Outulný a. s. do menší rodinné firmy, kde jsem postupně došel až na pozici výrobně-technického ředitele. V roce 2014 jsme se díky rozdílným názorům na další směřování firmy s majiteli dohodli, že bude lepší spolupráci ukončit. S Tiborem Vališem jsme se znali, naše vize o podnikání a stavebnictví si byly obecně blízké, tak jsme se dohodli na spolupráci, a od té doby „válčíme“ bok po boku.

Jak vypadá váš běžný pracovní den?
Začínám buď rovnou nějakou kontrolou stavby nebo se objevím kolem sedmé na firmě. V tom případě začínám kávou a rychlým briefingem buď s obchodním oddělením nebo přípravou. Pak je na řadě operativní řešení problémů, maily, kontroly tendrů, personalistika… Prostě cokoliv, co souvisí s provozem firmy. Většinou mě čeká každý den ještě nějaký kontrolní den, nebo schůzka mimo firmu. V případě, že se kompletuje cenová nabídka, procházím si finální rozpočet s určeným obchodním manažerem. Pokud se jedná o čtvrtek, vedu postupně poradu obchodu, výrobní poradu a následně poradu stř. II, kde v současné době ještě funguji na pozici vedoucího.

Co děláte rád, když zrovna nepracujete?
Mám rád téměř jakoukoliv outdoorovou aktivitu, obecně individuální sporty a rád si zajdu zahrát sqash s kolegy. Určitě nepohrdnu dobrým vínem a snažím se na sobě neustále trochu pracovat.

Co se Vám na Vaší práci u MSU líbí?
Líbí se mi téměř vše, děláme si to tak, jak umíme nejlépe. I když je to občas náročné, mám pocit, že děláme něco smysluplného.

Co byste vzkázal novým uchazečům?
Jestli se stanete členem rodiny MSU se vším, co s tím souvisí, bude to občas náročné, ale budete součástí férového týmu, který se za Vás vždy postaví.
Nejen v práci.

Když byste popsal svoji práci třemi slovy, která by to byla?
Výzva, zodpovědnost a leadership.

Chceš k nám?

Napište nám nebo zavolejte, ozveme se co nejdříve.

737 375 394

msu@msu.cz

www.MSU.cz