Ing. Peter Kuchta

Ing. Peter Kuchta

stavbyvedoucí

Peter, to je naše posila ze zahraničí, která dokáže zabrat nejen na firemních večírcích. Ničeho se v práci nebojí a je schopen si vždy nějak poradit, a i když se občas dostane do problému přílišnou důvěřivostí nebo náhodou něco lehce nedohlídá, umí napnout síly a společně s kolegy situaci zachránit, stavařské srdíčko má totiž na správném místě.

Vzdělání
VUT Brno Fakulta stavební, obor Mechanizace a řízení staveb.

Svět patří těm, co se neposerou. (Charles Bukowski)

Ve firmě
7/2020

Jaká byla Vaše cesta, než jste začal pracovat v MSU?
K jednoduché stavařině jsem přihlížel už jako malý. Otec doma pořád něco budoval a já se mu tam zvědavě motal, vyptával se, pozoroval, snažil se pomoct nebo občas někam spadl. Všichni mužští členové z otcovy strany, které si pamatuji, měli nebo mají něco společné se stavařinou, takže po ukončení základní školy, byla stavební průmyslovka jasná volba. Vysokou školu jsem se rozhodl studovat v Brně na VUT fakultě stavební a při studiu jsem pracoval jako mistr, později jako asistent stavbyvedoucího pro firmu Unistav a.s, kde jsem nabíral první zkušenosti pro tuhle pozici.

Co Vás přivedlo do MSU?

Do MSU mě přivedla skvělá recenze od mého přítele a kolegy Peti Pavelky. Po absolvování pohovoru s panem Palou jsem ani chvíli neváhal a věděl, že tahle firma je schopna mi přinést právě ty zkušenosti, které potřebuji.

Jak vypadá váš běžný pracovní den?
Pracovní doba na stavbě začíná většinou v 7:00. Jako první se rozdá práce, která je potřeba udělat v momentální fázi stavby. Po rozdání úkolů a vyřešení případných neočekávaných situací si udělám kafe a sednu ke korespondenci, odpovím na maily, objednám materiál, napíšu deník, prostě co je potřeba zrovna řešit. Mezitím vyrážím na obchůzky stavby, koordinační schůzky a porady s vedoucím. V práci končím, jak to situace zrovna dovolí.

Co děláte rád, když zrovna nepracujete?
Sportuji, chodím do přírody, jezdím na motorce. Sport a příroda je nejlepší terapeut po těžkém dni.

Co se Vám na Vaší práci u MSU líbí?
Že jsem součástí týmu, kde vytváříme reálné hodnoty.

Co byste vzkázal novým uchazečům?
Ať neváhají, fakt tady nekoušou. Ostatně práce v MSU přinejmenším prověří jejich schopnosti a posune je na vyšší úroveň.

Když byste popsal svoji práci třemi slovy, která by to byla?
cílevědomost, zodpovědnost, flexibilita.

Chceš k nám?

Napište nám nebo zavolejte, ozveme se co nejdříve.

msu@msu.cz

www.MSU.cz