Bc. Zuzana Kuzmová

Bc. Zuzana Kuzmová

přípravář zakázek

Zuzka, to je občas neřízená střela, která sem tam trošku rychleji mluví, než myslí, ale MSU má jistotu, že se vždy snaží myslet na dobro stavby a na tým. Méně zkušeností vyvažuje tahem na bránu a když ji kolegové a vedení lehce korigují, dokáže si poradit v krátkém čase i se složitějšími problémy, protože se jen tak něčeho nezalekne.

Vzdělání
Střední škola stavební Třebíč - pozemní stavitelství.
Mendelova univerzita Brno - stavby na bázi dřeva.

Motto
Netreba sa báť!

Ve firmě
Od roku 2021.

Jaká byla Vaše cesta, než jste začala pracovat v MSU?
Před nástupem do MSU jsem pracovala rok na pozici přípraváře v Praze u společnosti Metrostav, kde to pro mě bylo naprosto úžasné, ač sakra těžké, ale vynahrazoval to skvělý kolektiv. Smysl tahat za jeden provaz a velká zpětná vazba. Když jsem se z osobních důvodů vracela zpět do Brna, věděla jsem, že bude těžké najít firmu, kde se budu cítit tak dobře. Po návratu do Brna jsem před nástupem do MSU začala pracovat u jiné menší stavební firmy, kde se bohužel moje obava potvrdila dokonce natolik, že jsem začala klást sama sobě otázku, zda chci pořád ve stavařině působit. Naštěstí jsem tomu dala šanci, rozeslala životopisy a s nadějí se vydala na pohovory s tím, že přece musí být někde firma, kde budou stejní blázni jako já, pro které je stavařinka víc než jen práce. Lidé, kteří nechtějí stavět jen domy, ale chtějí vytvářet hodnoty a v neposlední řadě lidé, kteří po dvou sklenkách nadšeně vykládají všem kolem o projektech, na kterých momentálně pracují.

Co Vás přivedlo do MSU?

Vlastně to byla hezká náhoda :). Před pohovorem v MSU jsem absolvovala tři pohovory u jiných společností, kde jsem věděla, že by mě ve svých týmech rádi přivítali a v tu chvíli jsem i váhala, zda na pohovor do MSU ještě chodit. Naštěstí mě osvítil duch svatý a na pohovor jsem přišla.
Celý život se snažím řídit hlavně pocity a ač se mi to někdy dost nevyplácí, tady můžu s klidem říct, že to zafungovalo na 100 %. Už při vstupu do firmy jsem měla z prostředí dobrý pocit a „zaklincoval'' to pan jednatel Pala, který se mnou pohovor vedl a který ve mně zanechal takový dojem, že už v tu chvíli mi proběhlo v hlavě, že jsem to našla: místo plné stejných bláznů jako jsem já a že tady chci pracovat.

Jak vypadá váš běžný pracovní den?
Na této práci se mi líbí, že každý den je jiný a není to stereotyp. Jsem typ člověka, který se nerad nudí a nemohla bych dělat stejnou činnost pořád dokola. Jsem živel a potřebuji vzrušení a práci, kde svoji energii můžu uplatnit. Hrozně ráda každou svoji stavbu přirovnávám k miminkům. Je to vlastně takový živý organismus, který se vyvíjí, roste a dle toho potřebuje moji péči.
Už při samotném převzetí staveniště je důležité mít vše papírově v pořádku a dohledatelné. Důležitými opěrnými pilíři jsou co nejefektivněji vybraní a zasmluvnění subdodavatele, tvorba změnových listů, vzorkovacích protokolů a celková komunikace se všemi účastníky stavby. Ne vždy jde vše podle plánu a pak do toho vstupují provozní problémy, které je nutné řešit operativně a hned.

Co děláte ráda, když zrovna nepracujete?
Ráda vyběhnu ven s kamarády ať už do přírody nebo někam protancovat střevíčky :).
Občas se stane, že střevíčky jsou v noci tak neposedné, že ráno netrefíme včas do práce, ale to vždycky vyřeší v práci nějaký adekvátní trest od vedení (k fyzickým jsme zatím nedošli) a stavíme dál :).

Co se Vám na Vaší práci u MSU líbí?
Důvěra, kterou vedení do každého člena týmu vkládá je chvályhodná, nesmírně si jí vážím a nakládám s ní, jak nejlépe umím. Ráda bych vyzvedla i svého přímého vedoucího Libora Lučana, u kterého vím, že za ním můžu kdykoliv přijít a vždy mi s úsměvem poradí a nasměruje mě. U společnosti působím rok a pociťuji obrovský posun, co se zkušenosti a znalosti týká a věřím, že to bude lepší a lepší.
V neposlední řadě bych ráda zmínila vedení společnosti, jejich lidský přístup, oporu a snahu nám vyjít vstříc. Je hrozně hezké vědět a vnímat, že samotné vedení společnosti je tu pro Vás a to nejen v pracovních, ale i v osobních záležitostech a když je potřeba, nebojí se podat pomocnou ruku - tento pocit bych přála opravdu všem.
Jak jsem zmiňovala nahoře, hledala jsem tým lidí, pro které stavařinka není jen práce, ale něco víc a v MSU cítím, že to tak opravdu je. Našla jsem své blázny a myslím, že není nic lepšího, než se ráno do práce těšit :).

Co byste vzkázala novým uchazečům?
Pokud tě stavařina naplňuje, chceš na sobě makat a patřit mezi odborníky v oboru, máš koule, jsi sympaťák, máš smysl pro humory, měříš aspoň 170 cm, jsi single, tak se mi ozvi...😀
Ne, teď vážně.. Pokud se nebojíš práce, chceš pracovat s týmem, na který se můžeš spolehnout za každé situace, zažívat super teambuildingy a mít pocit z dobře odvedené práce, tak tě rádi přivítáme mezi sebe.

Když byste popsala svoji práci třemi slovy, která by to byla?
Stavíme s úsměvem. ❤️

Chceš k nám?

Napište nám nebo zavolejte, ozveme se co nejdříve.

737 375 394

msu@msu.cz

www.MSU.cz